İphone İOS 8.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

  Donanım    24 Şubat 2018
Yorum Yok

Merakla beklenen ios 8.3 için jailbreak yayınladı. TAiG tarafından Windows platformlar için yayınlanan jailbreak aracıyla ios 8.3 yüklü telefonlarınızı özgürleştirebileceksiniz.

 

Jailbreak Nedir?

İphone’lar kapalı bir kutu olarak android kadar özgün olmayan ve kullanıcıları kendi koyduğu sınırlar içerisinden çıkartmamak için uğraşan bir işletim sistemi gibi gelir bize. İos koyduğu sınırlardan çıkmak ve özgür bir iphone dünyasına geçmek istiyorsanız burada yardımınıza Jailbreak geliyor. Jailbreak tükçede kırmak anlamında kullanılıyor. Jailbreak yaptığınız bir telefona cydia isimli uygulama geliyor bu sayede telefonumuzda farklı özellikler çalıştırabiliriz veya ücretsiz olarak uygulamaları indirebiliriz.

 

Jailbreak Nasıl Yapılır?

  • TAiG Jailbreak aracını Windows için indirin.
  • İphone cihazınızın Ayarlar kısmından Toch ID ve Passcode kilitlerini kapatın
  • iPhone’umu Bul seçeneğini kapatın. (iCould ayarlarından yapabilirsiniz.
  • Telefonunuzu ara kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve TAiG jailbreak aracını çalıştırın.
  • Cydia seçeneği işaretleyin fakat 3K assistant kutucuğundaki işareti kaldırın
  • Start diyerek işlemi başlatın ve bitene kadar telefonun bağlantısını kapatmayın.

 

Unutmamak gereken bir şey vardır. Apple jailbreakli cihazlara pek iyi gözle bakmıyor. Apple resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre kullanıcıların dışarıdan işletim sistemine müdahelesinde garanti kapsamından çıkacağı belitilmiştir. Fakat jailbreak yaptınız ve garantiye göndermeniz lazım nasıl geri dönersiniz.

 

Telefonunuzdan Jailbreak Kaldırmak

Jailbreak telefonu garanti dışına çıkarttığı için garantiye telefonunuzu gönderirken jailbreakı kaldırmayı unutmayınız. Jailbreak kaldırabilmek için jailbreak yapmadan önce yedek almanız veya itunes ile telefonu sıfırlamanız gerekmektedir. İtunes ile telefonunuzu sıfırladığınız zaman jailbreak kalkmış olur ve telefonunuz orjinal gibi olacaktır. Garantiden herhangi şekilde geri dönmesini engellemiş oluyoruz.

 

Jailbreak Faydaları Nelerdir?

Eğer bir iphone kullanıcısı iseniz sinirlerinizin zorlandığı anlar elbet vardır. Bluetooth ile diğer telefonlar arasında veri alış verişi yapamamak, maillerinizde gelen ekdeki Word , pdf gibi içerikleri telefona indirememek, temayı değiştirememek gibi sorunlar vardır. Jailbreak ile özgür bir dünyaya adım atarsınız telefonunuza tweaklerı yükleyerek farklı özellikler katabilirsiniz. Mesela ekran kilidi açlış ve kapanışlarınızı lg’nin telefonlarındaki gibi yapmanıza olanak tanır. Orta tuşun fonksyonlarını değiştirebilir ve farklı özellikler yükleyebilirsiniz.

 

Root ve Jailbreak aynı mıdır?

Android telefonlarda root özelliğini duymayanınız yoktur. Telefonun özelliklerini değiştirmek için gerekli olan root ile anroid telefonlarınıza daha fazla uygulama kurabilir ve ana özellikleri değiştirebilirsiniz. İphoneda root işleminin adı jailbreak diye geçmektedir ve mantık olarak android telefonlardaki rootla aynı görevi yapmaktadır. Root ve jailbrak sayesinde akıllı telefonlarınızdaki sınırları kaldırın.

 
  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem