Microsoft, Surface Studio ve Surface Book Modellerini Tanıttı!

  Donanım    28 Ekim 2016
Yorum Yok

Microsoft geçtiğimiz günlerde NewYork’da düzenlediği tanıtım lansmanında Surface ailesine yeni katılan modellerin tanıtımını gerçekleştirdi. Apple’ın yeni Macbook modellerinin tanıtım gününün ertesi gününe denk gelen Surface etkinliği büyük bir heyecanla karşılandı.

Microsoft mobil tarafından büyük başarısızlık yaşasa da bilgisayar ve tablet konusunda hala söz sahibi diyebiliriz. Son düzenlediği Surface lansmanında aileye yeni katılan modellerini tanıtan Microsoft oldukça fazla yenilikle karşımıza çıkıyor. Microsoft, Surface ailesi için iki yeni modelden masaüstü modeli olan Surface Studio ve diğer model olan hem notebook hemde tablet olarak kullanılabilen Surface Book modellerinin tanıtımını yaptı.

Grafik tasarımcılara kolaylık sağlayan All-in-One bilgisayar: Surface Studio

Microsoft tarafından geliştiren ilk yeni nesil masaüstü bilgisayar modeli Surface Studio oldu. Tasarım bakımından her ne kadar Apple’a benzerliğinden eleştirilse de fonksiyonel ve işlevsellik bakımından çok farklı olduğunu söylememiz gerekir. İlk bakılacak özellikse Microsoft’un benimsediği konsept olan hem masaüstü bilgisayar hemde dev bir tablet olarak kullanılabiliyor olması.

Dev ekranıyla ve sağladığı kaliteli görüntüsüyle grafik tasarımcıların göz bebeği olacağından eminiz. Ayrıca tablet formuna dönüştürerek özel kalemiyle inanılmaz işler ortaya koyabilir. Sadece grafik tasarımcılara odaklanmayan yapımcılar teknik özelliklerini de iyileştirerek tüm kullanıcılara hitap eden bir ürün modeli ortaya çıkarmışlar.

Microsoft Surface Studio için teknik özelliklere değinmek gerekirse göze çarpan ilk 32 GB Ram oluyor. İşlemciyi de yükselterek 6. nesil intel i7 tercih edilmiş. Depolama alanında da farklılıklara yönelerek 2 TB ister SSD ister HDD hard disk seçenekleri sunuyor. Şu anda Microsoft Surface Studio’nun satış fiyatı 2.999 dolar olarak belirlenmiş durumda. Yeni modelin ön siparişini kasım ayında almaya planlayan Microsoft ürünü piyasaya ise 2017 yılbaşından sonra satışa çıkartmayı planlıyor.

Hem tablet hemde notebook: Surface Book

Microsoft Surface ailesi için yeni geliştirdiği modeller performansa odaklanmış. Özellikle görüntü ve pil konusu üzerinde dikkatleri toplayıp önceki modellerden daha kaliteli görüntü ve daha uzun pil süresi kazandırıldığı belirtildi. İlk modellere göre %30 daha uzun yani 16 saat çalışmaya devam ediyor. Ancak bilgisayarda oyun oynamak ve 3 boyutlu sistemi zorlayacak yazılımlar pil süresini düşürecektir. Yeni modellerinde performansa odaklanan Microsoft aynı şekilde Surface Book içinde yenilenmeye gitmiş. İşlemci için önceki modellerinde intel i5 kullansalarda yeni modelde 6. nesil intel i7 işlemcileri kullanılacak. Ekran kartında ise 2GB Nvidia GTX 965M modelleri kullanılacağı belirtildi. Depolama olaraksa HDD yerine artık SDD hard diskler kullanacak ancak depolama boyutlarını kullanıcı seçimlerine bırakıyor. Farklı satış fiyatlarına göre işlemci ve depolama alanı değişmektedir. Depolama alanında en fazla 1TB SDD hard disk seçilebiliyor.

Şuan ön siparişe açılan ürünün satış fiyatı 1.499 dolardan başlayıp 3.299 dolara kadar seçenekler belirlenmiş.  Microsoft karakteristiğini taşıması ve tablete de dönebiliyor olması ya da ekranın ters çevrilerek kullanılabilmesi gibi özelliklerle dikkat çekiyor.


Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem