Genel

Hamilelikte Beslenme Önemlidir

  Genel    7 Mart 2018
Yorum Yok

HAMİLELİKTE BESLENME ÖNEMLİDİR

Bebeğin anne karnında aldığı besinler çok önemlidir. Hamilelik döneminde aldığınız sıvı doktorunuzun verdiği demir vitaminler ve besinler dikkat etiğiniz zaman hem sizin için hem de bebeğiniz için doğum öncesi ve doğum sonrası formunuzu koruyarak size ait olan kuraları yerine getiriyorsunuz demektir.

Hamilelikte annenin sağlıklı beslenme üzerinde durması gereken kuraldır. Hamile olan kişinin bebeğini dünyaya normal şartlarda ve rahat loğusalık geçirmek için sonra bebeğin dünyaya geldiğinde vereceğin sütün kaliteli olmasına dikkat etmelidir. Sağlıklı beslenen anne bebeğin ilk altı aynın demir ve vitamin ihtiyacını karşılamalıdır. Hamilelik döneminde günlük kalori sıvı ihtiyacı protin vitamin ve minerallerin alınmasına dikkat edilmelidir. Hamilelik döneminde annenin beslenme ihtiyacını yeteri miktarda ve düzenli alması gerekir. Besleyici özeliği düşük ve kalorileri yüksek olan yiyecekler hamilelerin için önemli değildir. Bu Besimleri tüketmekten kaçınmalıdır. Hamilelik de şeker, tuz ve folk aside ihtiyaç duyulur. Hamile anne adaylarının sağlık beslenmesinin doğal olması en doğru seçenektir. Tabiî ki de bulantısı olan anne adayları çocuk beslenemediği için vitamin takviye edilebilir. Ne kadar anne adayı demir içerikli yiyecekler alsa da demir takviyesi yapılmaktadır. Demir sadece bebek için değil anne için de önemli rol oynar.

 

Hamile anne adayların dikkat etmesi gereken diğer bir unsur sigara alkol ve kafeinli içeceklerden uzak durmaları gerekir. Anne adayı hamile olduğu takdirde bunlara devam ediyorsa bebeği için ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Bunlar alındığı takdirde bebek gelişemez hem zihin açısından hem de çocuğun gelişiminde büyük rol oynar.
  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem