Genel

Nikah Şekeri Fiyatları

  Genel    12 Mart 2018
Yorum Yok

Düğünlerin vazgeçilmez ürün ve ikramları nelerdir diye sorulsa ilk sıralarda nikah şekerleri gelecektir. Çünkü kültürümüzde nikaha katılan insanlara teşekkür etmek için kullanılan bu küçük ama güzel şekerlemeli ya da şekerlemesiz türdeki süs eşyaları olmazsa olmaz ürünlerdendir. Günümüz şartlarında eskiye nazaran ciddi manada artan modelleri ve birbirinden farklı çeşitleri ile nikah şekerleri evlilik döneminde ikramının hoş anıların hatırlatacağı küçük ama etkili bir hediyedir.

Nikah şekeri fiyatları evlenecek çiftlerin aslında merak ettiği konulardan biridir. Bu güzel süsler birbirinden farklı özelliklere sahip olduğundan farklı işçilikler ile yapılmaktadır. Bu bakımdan fiyatları da birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca nikah yapacak çiftin ne kadar katılımcısı olacağı da önemli bir kriter olacağından nikah şekeri fiyatları buna göre şekil almaktadır. Genel olarak 3 TL gibi bir rakamdan tane adetli başlayan nikah şekerleri birçok üretici tarafından 50’li 100’lü adetlerde üretilmektedir. Bu şekilde davetlilere dağıtımı sağlanan nikah şekerleri fiyatını belirleyen temel iki unsur nikah şekerinin nasıl bir türde olduğu ve katılımcı sayısıdır. Örnek vermek gerekirse çok fazla işçilik gerektirmeyen dantelli ya da basit ve şık bir aynalı nikah şekerleri ortalama olarak 3.50 TL ile 4.00 TL gibi bir rakamdan yapılabilmektedir. Fakat kristal işlemeli ya da son dönemlerin trendlerinden olan kaktüs temalı bir nikah şekeri ortalama 9.50 TL ile 10 TL arasında fiyatlara satılmaktadır.
  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem