Acunn.com Google Türkiye Tarafından Cezalandırıldı!

  İnternet    6 Eylül 2016
Yorum Yok

Google bir süredir kullanıcılarına en iyi aramaları çıkartmak için birçok algoritma üzerinde çalışıyordu. Son güncelleştirdiği Phantom 4 algoritmasıyla ceza mağdurları arasına Acunn.com medya portalıda girdi.

Google arama sonuçlarında kullanıcılara en güncel ve doğru bilgiyi veren sitelere üst sıralara taşımaya çalışıyor. Ancak bazı site sahipleri ve editörler Google algoritmasını kandırmaya çalışarak yazıları kullanıcılar için değil Google için paylaşıyor. Bu paylaşılan makaleleri Google yakaladığı an hiç affetmeden direk cezayı veriyor. Bundan kısa zaman önce NTV için aynı durumda söz konusu olmuştu ancak Google henüz ceza yaptırımına başvurmadı.

Bizler NTV’nin ceza yemesini beklerken an itibariyle süpriz bir şekilde Türkiye’nin en çok girilen medya portallarından biri olan Acunn.com ceza yiyerek Google arama sonuçlarından kaldırılmış durumda.

Henüz ne Google tarafından ne de Acunn.com tarafından neden ceza uygulandığına dair bir açıklama gelmedi. Ancak güncellemenin hemen ardından böyle bir durumun oluşması bütün gözleri algoritma üzerine çekti. Ayrıca Türkiye’nin bilene haber sitelerinden AjansHaber.com’da aynı kaderi paylaşanlar arasına girdi.

Şuan için yaptırımın sonlanması için her hangi bir tarih verilmedi. Ancak Google tarafından cezanın kaldırılması için gereken adımları portal yöneticilerine ilettiğini tahmin ediyoruz. İlerleyen zamanlarda gelecek açıklamaları sizlere sitemizden paylaşıyor olacağız.

“İki sene öncede yaptırım uygulanmıştı.” 

Google daha önce yeni algoritmasıyla Türkiye’nin en önemli haber portallarını arama sonuçlarından kaldırarak ceza vermişti.


Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

  Arşivler