CS:GO Dünya Şampiyonu TÜRKİYE!!

  Manşet, OYUN    10 Ekim 2016
1 Yorum

Dünya’nın en çok oynanan oyunu ve en fazla eSpor müsabakalarının düzenlendiği Counter-Strike:Global Offensive dalında sonunda en büyük başarımızı kazandık.

Türkiye’de her çocuğun oynayarak büyüdüğü Counter-Strike çıktığı günden beri gelişmeler ve değişimler yaşayarak dünyanın en çok oynanan oyunu oldu. Online müsabakalarında oluşmasıyla birçok yerde sürekli turnuvalar yapılarak oyuncular aralarında mücadele etmeye başladı. Artık o kadar büyük turnuvalar yapılmaya başladı ki iş uluslararası müsabakalara kadar çıktı. Tabi ki aynı şekilde uluslararasında ki örnekler kadar hızlı gelişmese de Türkiye’de de turnuvalar yapılmaya başladı ve büyük başarılar kazandı. Bu başarıların en iyi örneğini şuan bize gösteren Milli takım oyuncularımızdan CS:GO Dünya Şampiyonu olarak geldi.

cs-go-turkiye-dunya-sampiyonu

E-Frag.net tarafından organize edilen The World Championship CS:GO turnuvasından Türkiye’de davet edilerek müsabakalara girme imkanı oldu. Milli oyuncularımız Can Dörtkardeş(XANTARES), Çağatay Sedef(DESPE), Buğra Akrın(Calyx), Ahmet Karahoca(paz) ve Engin Kupeli(MAJ3R) oluşan mükemmel takım oldukça başarılı müsabakalar çıkartarak final maçına bilet kazanmayı başardılar.

Türkiye final maçında rakibi Arjantin’li oyuncularla mücadele etti. İlk maçta kötü başlasalar da efsane geri dönüş yaparak ilk maçı kazandılar. İkinci maçta rakip Arjantin oyuncular hızlı bir oyun oynayarak millilerimize nefes almalarına imkan sağlamadı ve final müsabakasının skorunu 1-1‘e eşitlediler. Üçüncü başta üstünde olarak başlayan milli oyuncularımız ufak hatalar yapsalar da oyun başında kazandıkları üstünlüğü koruyarak müsabakayı 2-1 yapmayı başarıp final müsabakasının kazananı oldular. Millilerimiz Arjantin karşısında 2-1 skorla 2016 The World Championship turnuvasını kazanarak Dünya Şampiyonu ve kupanın yanında 50.000 dolar ödülün sahibi oldular.

Milli oyuncularımızı bize bu başarıyı kazandırdıkları için tek tek tebrik ediyoruz. Bizi gururlandırıp Türkiye bayrağını dalgalandırdıkları için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Daha büyük başarıların devamını dileriz.


Etiketler : , , , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem