Fenerbahçe, eSpor Arenaya Girdiğini Resmi Olarak Duyurdu

  Manşet, OYUN    14 Ekim 2016
Yorum Yok

Türkiye’de yeni ve hızlı bir şekilde gelişen eSpor sektörüyle haberleri sizlerle paylaşmayı oldukça seviyoruz. Çünkü eSpor genclerden oluşan takımların sanal ortamlar aracılığıyla mücadele etmesini destekliyoruz. En son olarak eSpor gündemine CS:GO Dünya Şampiyonası’nda milli takımımız birincilik getirerek bizi gururlandırmıştı. Bugün ise futbolun dev ismi Fenerbahce‘nin eSpor(EleElektronik Oyun Sporlarıktronik Oyun Sporları) takımını duyurduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye’de eSpor müsabakalarının en büyüğünü bildiğimiz gibi Riot Games Türkiye ekibi Şampiyonluk Ligi adı altında League of Legends(LoL) oyunu aracılığıyla düzenliyor. Müsabakaların oldukça heyecanlı ve çekişmeli gerçekleştiğinin yanında her sene biraz daha kaliteli müsabakalar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda ilk olarak eSpor arenaya Beşiktaş JK takımı girmişti. Beşiktaş oluşturduğu takımla ilk sene Şampiyonluk Ligi birincisi olarak ilk kupasını kazanmıştı. Beşiktaş’ın eSpor arenaya girmesi hem iç medyada hemde dış medyada oldukça ilgiyle karşılanmıştı. Daha sonra söylenti olarak yayınlamaya başlayan Fenerbahçe’nin eSpor arenaya gireceği haberi çıkmıştı. Geçtiğimiz sezon girmesi beklenen Fenerbahçe’nin aksaklıklar olduğundan bir sezon geç girmesine neden oldu. Hatta eSpor takımının oluşturulması rafa kaldırıldığı söylentileri sezon sonuna doğru çıkmaya başladı. Neyse ki sezonun bitişine sayılı günler kala Fenerbahçe yönetiminden sevindirici bir açıklama geldi.

Fenerbahçe’nin oldukça önemli derneklerinden biri olan 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından oluşturulan 1907 Fenerbahçe ESpor adlı takımını duyurdu. 1907 Fenerbahçe Derneği daha önce Fenerium mağazalarının ortaya çıkmasında ve markalaşmasında büyük katkı sağlayarak futbol kulübüne bir marka değeri kazandırmıştı. ESpor arenada mücadele edecek takımında böyle başarılı bir dernekten çıkması oldukça sevindirici oldu.

Daha önce Yükselme Ligi’nde mücadele eden Super Massive ESpor takımının alt takımı olan Super Massive TNG bu sene büyük bir başarı kazanarak Yükselme Ligi’ne çıkmayı başardı. Yeni sezonda Yükselme Ligi’nde mücadele edeceğini düşündüğümüz TNG takımının tüm hakları 1907 Fenerbahçe Derneği’ne devir edilerek ismide 1907 Fenerbahçe ESpor olarak değiştirilerek sarı lacivert renkler için mücadele edecek. 1907 Fenerbahçe ESpor takımının yönetim kuruluna birçok girişimleriyle yakından tanıdığımız Sina Afra liderlik yapacak. Yeni takımın menajerliğini Emre Aksoy üstlenmiş. Şuan için yapılan resmi açıklamada takımdaki oyuncuların ve koçun kimlerden oluştuğu belirtilmedi. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

1907 Fenerbahçe ESpor takımının camiasına hayırlı olmasını ve başarılı bir sezon geçirmesini diliyoruz.

-Fenerbahçe Espor Sosyal Medya Hesapları

Facebook: 1907 Fenerbahçe Espor
Twitter: @FBespor
Instagram: fbespor

1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu resmi açıklaması


Etiketler : , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem