OYUN

League of Legend Ping Düşürme

  OYUN    26 Ocak 2018
Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar,

Bugün LOL oyun severlerinin en büyük sorunlarından birisi olan ping  sorununa çözümlerimizi ileteceğiz.
İnternette yazılı olan makaleleri okumuş ve çözüm bulamamış arkadaşlar için baştan aşağı bilgisayarın performansını,internetini yavaşlatan programları bulup bunları durduracağız.Bu programlar genellikle dosya indirme siteleriyle birlikte bilgisayarınıza inmiş ve kullılmaya başlanmış programlardır.
Kesin çözümü olacak uygulamalardır sıkılmadan 10-15 dakika ayarları yapıp rahatça oyununuzu oynayabilirsiniz.

Neler yapacağız ?

 • 1-) Açılıştaki programları kapatıp interneti sömüren uygulamaları kaldıracağız.
 • 2-) League Of Legends ping düşürme yönteminin 1.yolunu uygulayacağız.
 • 3-) Üstteki yöntem olmadığı taktirde 2.yolu uygulayacağız.
 • 4-) Ağınızı yavaşlatan truva atı,keylogger,solucan,worm32 gibi virüslerden arındıracağız.
 • 5-) Windows 8 ‘de League of Legends ping düşürme 
 • 6-) Ping sorununun fiziksel (donanımsal) sebepleri ve çözümleri

 

1-) İlk önce internetinizi sömüren ağınızı yavaşlatan uygulamaları kapatalım.Bunu yapmak hiçbir zarar vermeyecektir dilediğiniz programı manuel olarak tıklar çalıştırırsınız.

Başlat>Çalıştır>Cmd>Msconfig diyelim ve ekrana gelen pencereden başlatma kısmına tıklayalım.

 


Y
ukarıdaki gibi bir eklanla karşılaştığınızda sol tarafta tikler programın başlangıçta açık olduğunu gösterir.Antivirüs dışındaki herşeyi kaldırabilirsiniz.Buradan tiki kaldırdığınızda sadece başlangıçta açılmayacak dilerseniz masaüstünden ya da programlardan tıklayarak açabilirsiniz.

Tikleri kaldırdıktan sonra bir alt satırdaki uygulamamızı yapacağız.

2-) League of Legends ping düşürme yöntemi 1.yolunu uygulayalım,

Başlat>Çalıştır>”regedit” yazdığımızda kayıt defteri “regedit” açılıyor.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ Multimedia\Syste mProfile\   şeklinde devam ettikten sonra karşımıza  gelen anahtarda “NetworkThrottlingIndex” değerini buluyoruz ve çift tıklayarak açıyoruz değerini “FFFFFFFF” olarak değiştirerek bilgisayarımıza reset atıyoruz.
Bu yöntemi denedikten sonra botlarla bir maç atarak deneyelim olmadığı taktirde çıkıp diğer yolu yapmak için yola koyulalım.

3-) League of Legends ping düşürme yöntemi 2.yolunu uygulayacağız ancak bu yol ve sonraki yollar biraz daha uzun ve kesin sonuçlar verecek bir yoldur.Bu yolda olmadığı taktirde bir sonraki yol kesin sizin çözümünüzdür.
Ben pingli şekilde ızdırap çekerek oyun oynamak yerine şurada uğraşır biraz zamanımı verir daha sonra keyfini çıkararak oyun oynamayı tercih ederim.

Her neyse başlayalım ;

Daha demin ki gibi “Başlat” yazıp “Çalıştır” daha  sonra “Regedit” yazalım.

Gördüğümüz gibi menü sol  tarafta söyleyeceğimiz işlemleri buradan yapıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/  dikkat ederek gelelim ve “Interfaces” kısmına geldikten sonra sağ tıklayarak “Yeni > DWORD (32 bit)” değerini seçerek oluşan değere de “TCPNoDelay” ismini veriyoruz.Bu değere çift tıklıyoruz ve  “1” değerini veriyoruz.Aynı zamanda “Ondalık” olarak seçiyoruz.

Karışık evet ama az kaldı sayfayı kapatmayalım aynı yere sağ tıklayarak “Yeni > DWORD (32 bit)” bu DWORD ‘ a “TCPAckFrequency” değerini verelim.Yukarıda ki gibi bunada çift tıklayıp “1” değerini verip “Ondalık” olarak seçelim.

Şimdilik kayıt defterinde ki işimiz bitti.

Bilgisayarım > Denetim Masası yolunu takip ederek Program Ekle/Kaldır ‘a gelelim.Kayıt defterinde olduğu gibi burada da sol tarafta ki menüden  “Windows özelliklerini aç veya kapat” sekmesine gelelim.

Önümüze gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazan yerin sol tarafında ki kutuya tıklayarak aktif ettikten sonra bu seçeneğin alt kutucuklarını da seçmeyi unutmayalım.
Evet çok uzadı gerçekten biliyorum ama sabır diyelim ve bilgisayarımıza reset atıp son birkaç rütuş yapalım 😀

Reset atmadığımız taktirde uygulamış olduğumuz düzenlemeler aktif olmaz.

Reset attıktan sonra regediti tekrar açmak zorundayız.
“HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ” bölümüne geldikten sonra boşş alana sağ tıklayıp “Yeni > DWORD (32bit)” değerini oluşturuyoruz. Buna“TCPNoDelay” ismini vererek “1” ve “ondalık” değerlerini atıyoruz.

Evet arkadaşlar League of Legends ping düşürme 2.yolu bu şekilde uzundu.Sabreden arkadaşlar benimle birlikte umut ediyorum ki istediğini elde ettiler.İstediği pingi yakalayamayan arkadaşlar 3.yolu benimle denemeleri gerekiyor isterseniz bir oyun atıp kafanızı dağıttıktan sonrada deneyebilirsiniz.

4-)Bilgisayarımıza bulaşan virüslerin çözümünü League of Legends Fps arttırma kısmında girdim gitmek için tıklayınız.

5-)Windows 8 kullanıyorsunuz ve pinginiz mi düşük bu yöntemi denemenizi öneririm.

Yukarıdaki resimde ki yere  Denetim Masası > Ağ ve İnternet >  Ağ ve Paylaşım Merkezi yerinden giriyoruz ve QoS Paket Zamanlayıcısındaki tiki kaldırıyoruz.

6-) Evet son ama en önemli noktalardan biride acaba problem makinamızda mı yoksa internet servis sağlayıcımızla mı ilgili ?

Bu sorunun cevabını öğrenebilmemiz için yorum kısımından bize bilgisayar özelliklerinizi belirtebilirsiniz size detaylı şekilde yardımcı olabiliriz.
Ama yinede olabilecek şeylerden bahsetmek istiyorum.

League of Legends ping sorununa neden olacak fiziksel (donanımsal) ve yazılımsal sorunlar ,

 • Kablosuz bağlantı
 • Ekran kartı bozulması
 • Format atılması
 • Çoğlu ağ kullanımı / Ağınıza bağlanmalar
 • Aktif olarak bilgisayardan yapılan yüklemeler
 • Kota bitimi sonucunda yaşanan mbps düşüklüğü

 
  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem