Telefon

Samsung, Galaxy Note 7 Üretimini Durduruyor!

  Telefon    10 Ekim 2016
Yorum Yok

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung yeni çıkardığı Galaxy Note 7’nin fazla ısınıp bataryasının patlama sorununu bir türlü çözemedi. Yaşanan patlama sorunlarına çözüm olarak yenileyip tekrardan müşterilere verselerde yenilenmiş modellerinde aynı sorunu tekrarlamasından dolayı Galaxy Note 7 üretimini durdurma kararı alındı.

Samsung için bu zor kararı Güney Kore’li Yonhap haber ajansı ve Reuters haber ajansı tedarikçilerden edindikleri bilgilere dayandırdıp telefonun seri üretim bantından askıya alındığını paylaştı. Ayrıca üretimin askıya alınmasının “geçici bir süre” olduğunu belirten Yonhap haber ajansı bu kararın tüketici güvenliğini düşündüklerinden almaları gereken zorunlu bir seçenek olduğunu belirtiyor.

Samsung çok büyük bir krizin içinde olsada Dünya’nın en büyük cihaz toplama operasyonunu gerçekleştiriyor. Dünya çapında yaklaşık 2.5 milyon adet Galaxy Note 7’yi yeni modellerle değiştirsede bu sorunu çözmeye yetmedi ki yenilenmiş modellerde kısa süre sonra patlama sorunuyla gündeme geldi. Samsung’un bu krizi çözemediğini anlayan bir kaç operatör firmaları Galaxy Note7 desteğini çekmeye başladı. Özellikle AT&T ve T-Mobile gibi şirketler satışı durdurması işin oldukça ciddi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Henüz konu hakkında Samsung açıklama yapmadı. Gelişmeleri merakla bekliyoruz ve açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşıyor olacağız.


Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Sponsor/Reklam

  Son Yazılar

rokettube cialis fiyat rokettube kuvvet macunu viga 50000 epimedyumlu macun maxman 4 sex izle geciktirici sprey direksiyon dersi gergedan boynuzu kamagra hap geciktirici krem